IMG 1142

8 marca 2024 roku odbył się apel, podczas którego wyróżniono ucznia naszej szkoły za wzorową postawę i odwagę udzielenia pierwszej pomocy osobie poszkodowanej.

Na uroczystość wyróżnienia przybył p. Jan Matuszewski- Wójt Gminy Wałcz oraz p. Joanna Mackiewicz- Sekretarz Gminy Wałcz. Zaproszono również rodziców Maćka, którym wręczono podziękowanie za wzorową postawę syna. Maciej Czyżowski, uczeń klasy VIII, czekając na autobus szkolny zauważył niebezpieczne zdarzenie i natychmiast udał się do osoby poszkodowanej, żeby udzielić jej pierwszej pomocy przedmedycznej. Zabezpieczył miejsce zdarzenia, ułożył poszkodowaną w pozycji bezpiecznej i wezwał pogotowie. Właściwe zachowanie naszego ucznia to odwaga i bohaterski czyn, ale też schemat właściwego działania, którego uczymy w naszej szkole podczas zajęć z pierwszej pomocy. 

W kolejnej części apelu uczniowie z koła pierwszej pomocy pod kierunkiem pani Justyny Monickiej zaprezentowali scenki przykładowych zdarzeń i procedury właściwego zachowania się w przypadku zagrożenia. Gratulujemy Maćkowi i cieszymy się, że jest jednym z nas. 

IMG 1128M

IMG 1137M

IMG 1141

IMG 1144

IMG 1146

IMG 1150

IMG 1151

IMG 1152

IMG 1157

Projekt bez nazwy