AD QUIZ

Dzień Dziecka to jedno z najbardziej wyczekiwanych świąt w kalendarzu imprez szkolnych. W tym roku hasłem przewodnim był “The American Dream”.  Cała społeczność szkolna postanowiła bowiem wesprzeć finansowo drużynę Power Control, która z początkiem czerwca wyjeżdża na konkurs z robotyki First Lego League do USA. The American Dream to tytuł projektu edukacyjnego, którego celem było również przybliżenie uczniom kultury amerykańskiej.

W piątek, 24 maja 2024, każdy mógł spróbować takich specjałów, jak: hamburgery, hot-dogi, sandwiche, frytki, zupa z kukurydzy, popcorn, lody, Coca-Cola. Stoły w Candy Bar uginały się natomiast od przeróżnych lemoniad i słodyczy.  Miłośnicy motoryzacji mieli okazję sfotografować się przy motorze Harley-Davidson czy samochodach amerykańskich. Inni przejechać się na kucykach. Najwięksi entuzjaści sportu wzięli udział w zawodach Hobby Horse oraz zagrali mecz futbolu amerykańskiego. Młodzi artyści chętnie prezentowali swoje talenty taneczne, malowali twarze, pletli warkoczyki oraz robili tatuaże. Przysłowiową wisienką na torcie był Turniej Wiedzy o USA, gdzie nagrodami były m.in. dolary z wizerunkiem pierwszego prezydenta, Jerzego Waszyngtona.

Wzorem ubiegłych lat Rada Rodziców przygotowała upominki dla wszystkich dzieci – mini hamburgery i soczki. Prezentem niespodzianką były natomiast gumy Donald oraz “Wolne amerykanki” do wykorzystania w tym lub przyszłym roku szkolnym.

Dzięki zaangażowaniu rodziców, uczniów, nauczycieli a także sponsorów, którzy tego dnia oferowali swoje usługi, udało się zebrać kwotę 8037,06zł, którą Rada Rodziców przekazała na wyjazd drużyny Power Control do USA.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie i wspólną zabawę. Trzymamy kciuki za zwycięstwo drużyny Power Control w Światowym Turnieju z Robotyki, a wszystkim dzieciom z okazji ich święta życzymy spełnienia marzeń.

AD rozpoczęcie

AD 1A