1408x594

Program „Higiena naszą tarczą ochronną” powstał w jako odpowiedź na zaistniałą sytuację epidemiczną oraz konieczność wdrażania zasad profilaktyki zdrowotnej od najmłodszych lat edukacji w szkole.

Treści programu koncentrują się na zapobieganiu chorobom zakaźnym, głównie grypie i koronawirusowi SARS-COV-2, poprzez stosowanie zasad higieny osobistej. Znaczącą rolę w higienie osobistej odgrywa prawidłowe mycie rąk. Głównym celem programu jest osiągnięcie znaczącej poprawy zachowań higienicznych wśród najmłodszych uczniów szkół podstawowych w obszarze profilaktyki chorób zakaźnych.

W roku szkolnym 2021/2022 program w naszej szkole jest realizowany przez uczniów klas I-III. Koordynatorem szkolnym jest pani Anna Korczak.