Śladami Harrego Pottera

Drogi uczniu!

Jeśli uwielbiasz podróże i przygody, koniecznie zapoznaj się z poniższą propozycją wycieczki do  SZKOCJI I ANGLII.  

TERMIN WYJAZDU: 15-23.06.2020

PROGRAM RAMOWY:

1 dzień – Wyjazd z Wałcza około 12. Przejazd przez kraje tranzytowe w kierunku Wielkiej Brytanii.

2 dzień – We wczesnych godzinach porannych przekroczenie Kanału La Manche (tunel lub prom) i w godzinach porannych przyjazd do Londynu. Spacer po Parku Greenwich - dawnych terenach łowieckich należący do Tudorów, zobaczymy m.in Muzuem Żeglarstwa, pałacyk Queen,s House, a także Uniwerystet Greewich. Nieopodal stoi Cutty Sark – ostatni na świecie oryginalny żaglowiec, którym transportowano herbatę z Chin. Przejazd komunikacją miejską w okolice Tower of London – jednej z najpotężniejszych fortec średniowiecznej Europy. W murach Tower znajdowało się okryte złą sławą więzienie w którym przetrzymywano najważniejszych jeńców. W pobliżu tej twierdzy znajduje się jedna z najsłynniejszych atrakcji turystycznych Londynu – Tower Bridge – symbol Wielkiej Brytanii. Następnie przejdziemy wzdłuż Tamizy, po drodze mijając dawne zabudowania portowe, dziś modne puby i sklepy. Dotrzemy do teatru Williama Szekspira – The Globe, a następnie Mostem Milenijnym i przejdziemy pod wyróżniająca się ogromną kopułą Katedrę Św. Pawła (II największą na świecie po Bazylice Św. Piotra) jest ona symbolem odrodzenia Londynu po wielkim pożarze z 1666 roku. Czas wolny w dzielnicy Soho i Chinatown, a następnie odwiedzimy mieszczącą się na Trafalgar Square Nationall Gallery w której znajdują się m.in dzieła Van Gogha, Leonardo Da Vinci, Rafaela Santi czy El Greco. W godzinach wieczornych przejazd komunikacją do hotelu na nocleg.

3 dzień - Po śniadaniu przejazd do jednego z najpiękniejszych miast Wysp Brytyjskich- York. Zobaczymy m.in największą w Anglii gotycką katedrę Minster (z zewnątrz) oraz wioskę Wikingów z X w. - Jorvik Viking Center. Przejście ulicą The Shambles – jedną z najbardziej malowniczych ulic całej Wielkiej Brytanii.. Przejazd przez Szkockie pogranicze – region, który był natchnieniem dla twórczości Waltera Scotta. Przekroczenie dawnej dranicy między Anglią i Szkocją- po drodze zwiedzanie zachowanych fragmentów Muru Hadriana. Po drodze zobaczymy także jedne z najważniejszych obiektów sakralnych w Wielkiej Brytanii - Jedburgh Abbey i Melrose Abbey. Przyjazd na obiadokolację i nocleg w Szkocji.

4 dzień – Po śniadaniu przejedziemy do Edynburga – miasta, które od XV wieku jest stolicą Szkocji. Edynburg to doskonały przykład godzenia architektury nowoczesnej z historycznym dziedzictwem. Po jednej stronie ulicy nowoczesne sklepy i butiki, po drugiej bajecznie piękne UNESCO-we perełki, przy których toczy się życie towarzyskie. Co rusz na ulicach mężczyźni w kiltach stoją godzinami i grają tradycyjne melodie, przywołując na myśl klimat z Bravehearta, czy Rob Roya. Zwiedzanie rozpoczniemy od średniowiecznego Starego Miasta i georgiańskiego Nowego Miasta, które wpisane są na listę UNESCO. Przespacerujemy się Royal Mile - główną ulicą Starego Miasta, zobaczymy Zamek oraz katedrę St. Giles. Czas wolny Po zakończeniu zwiedzania przejazd na obiadokolację i nocleg na północy Szkocji.

5 dzień - po wczesnym śniadaniu przejazd nad jezioro Loch Ness w którym według legend żyje potwór pieszczotliwie nazywany Nessie. Legenda, a może prawdziwa historia? Jednoznaczna odpowiedź na ten temat nie istnieje, ponieważ nie ma dostatecznie udokumentowanych spotkań́ z mieszkańcem jeziora. Gdy już wydaje się, że potwór z Loch Ness trafił między bajki, pojawia się informacja, która przywraca go do życia ponownie rozpalając wyobraźnię świata. Wiele osób zupełnie w dobrej wierze twierdzi, że widziało Nessie. I tak na przykład w 2014 r. pewien amator wypatrzył na zdjęciach satelitarnych Apple Maps coś, co (jak twierdzi) przedstawia 30-metrowe zwierzę pływające w jeziorze. Na zdjęciu widać duże przypominające walenia zwierzę z płetwami, płynące tuż pod powierzchnią wody. Następnie zwiedzimy położony nad brzegiem Loch Ness zamek Urquart. Następnie po śniadaniu przejazd do miasta Fort William leżącego u stóp najwyższego szczytu Wielkiej Brytanii - Ben Nevis. Poczuć tu można prawdziwą przestrzeń, odetchnąć pełną piersią. Góry są tak zielone, jakby je ktoś wręcz pokolorował. Kręcono tu takie filmy jak: Braveheart Waleczne Serce, Rob Roya czy Nieśmiertelny. W głębi doliny znajduje się wiadukt kolejowy Glenfinnan oraz wodospad Steall Falls, które zostały uwiecznione w filmie o Harrym Potterze – stadion do gry w Quidicha umiejscowiono właśnie w tej dolinie z wodospadem w tle. Następnie przejedziemy przez dolinę Glencoe, której nazwa po galicyjsku oznacza „Dolinę łez”. Przyjazd do Stirling, gdzie będziemy mieli szansę zobaczyć Stirling Castle, w którym na królową Szkotów koronowano Marię Stuart. Zamek jest jedną z największych, najważniejszych i najpiękniejszych twierdz Szkocji. Szczyci się ponadto „posiadaniem” dużej liczby duchów. Jednym z nich jest widmo „Różowej Pani” łączonej często z osobą królowej Marii Stuart. Czas wolny. Obiadokolacja i nocleg.

6 dzień – Po wczesnym śniadaniu przejazd do Stratford upon Avon, miasta w którym urodził się William Shakespeare. W programie m.in: spacer po mieście, wizyta w domu poety, wizyta w Holy Trinity Church, gdzie znajduje się nagrobek pisarza Po południu przejazd do Oxfordu, określanego miastem malowniczych wież w którym siedzibę ma najstarszy i jeden z najbardziej prestiżowych uniwersytetów na terenie dawnego Imperium Brytyjskiego. Na tej elitarnej uczelni nauki pobierali m.in. dziewiętnastowieczny poeta Oscar Wilde, C.S. Lewis czy J.R.R Tolkien. Budynki uniwersytetu stanowiły plany zdjęciowe dla wielu filmów m.in. Jamesa Bonda czy też Harrego Pottera. Zwiedzanie jednego z budynków uczelni. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

7 dzień – Londynpo śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie miasta w inny sposób niż zwykle. Pierwszym punktem będzie studio Warner Bros, w którym poznamy tajniki kręcenia kultowej już serii filmów o Harrym Potterze. Następnym punktem zwiedzania będzie muzeum figur woskowych Madamme Tussauds, gdzie zobaczyć można najbardziej znane figury osobistości świata sportu, mody, polityki, filmu, itp. Poznamy tam także historię Londynu podczas Spirit of London Ride. Dzień zakończymy na London Eye, z którego zobaczymy najpiękniejszą panoramę całego Londynu. Czas wolny, obiadokolacja i wieczorem przejazd na nocleg.

8 dzień – Londyn: Śniadanie i przejazd do dzielnicy Westminster gdzie zobaczymy m.in: Opactwo Westminsterskie – miejsce koronacji i spoczynku królów Anglii oraz pochówku wielu słynnych osób, m.in. Karola Dickensa, Isaaca Newtona, Karola Darwina (z zewnątrz), Parlament i Big Ben10 Downing Street – rezydencja i biuro premierów brytyjskich, budynek Gwardii Królewskiej, St. James’s Park i pałac Buckingham, gdzie przy odrobinie szczęścia będziemy mogli zobaczyć fragment uroczystej zmiany warty, a być może spotkać kogoś z brytyjskiej rodziny królewskiej. Spacer przez eleganckie i prestiżowe dzielnice pełne unikatowych sklepów i klubów dla dżentelmentów, a następnie przejście przez serce miasta - Piccadilly Circus, gdzie zobaczymy słynną fontannę i świetlne reklamy, będące dziś jednym z symboli miasta. Czas wolny w okolicach placu Covent Garden. W godzinach popołudniowych zwiedzanie British Museum - jednego z największych na świecie obiektów tego typu, które od 1759 roku zgromadziło bezcenne skarby dokumentujące historię ludzkości. Rocznie jest odwiedzane przez ponad 5 milionów zwiedzających. Godziny wieczorne to czas na zakupy w okolicach Oxford Street i Regent Street. Obiadokolacja i w godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przekroczenie Kanału La Manche tunelem lub promem.

9 dzień – Przejazd przez kraje tranzytowe do Polski. Przyjazd do Wałcza w późnych godzinach popołudniowych.

CENA (AUTOKAR KLASY LUX):

2199 (grupa 30-34 osoby pełnopłatne)

2049 (grupa 35-40 osoby pełnopłatne)

1899 (grupa 41-45 osoby pełnopłatne)

1799 (grupa 46-49 osoby pełnopłatne)

1749 (grupa 50-54 osoby pełnopłatne)

1689 (grupa 55-62 osoby pełnopłatne)

  

CENA ZAWIERA:

-      opiekę pilota, 

-      6 śniadań,

-      6 noclegów,

-      ubezpieczenie KL/NNW,

-      Wyjazd z Wałcza,

-      zwiedzanie według programu,

-      Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,

-      Darmowe uczestnictwo 1 opiekuna na 20 uczestników,

-      transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta).

DODATKOWO PŁATNE OBOWIĄZKOWO:

-        koszty realizacji programu – 140GBP/OS. (opłata nie podlega rozliczeniu).

-        6 obiadokolacji – 60GBP/OS. (płatne a autokarze)

ZAKWATEROWANIE I WYŻYWIENIE:

Zakwaterowanie w hotelach **, hostelach lub schroniskach młodzieżowych. Pokoje 3, 4 - osobowe z łazienkami. W cenie 6 śniadań. Obiadokolacje serwowane w restauracjach w czasie zwiedzania.

      

Jeśli podoba Ci się ta oferta i chciałbyś zapisać się na ten wyjazd, możesz to zrobić do 20.12.2019 u pani Anny Pietraszkiewicz.