Wizytacja Kanoniczna Biskupa Diecezjalnego

Wedle przepisów Kodeksu Prawa Kanonicznego, każda parafia w diecezji co pięć lat przeżywa wizytację Kanoniczną Biskupa Diecezjalnego. Nasza szkoła znajduje się na terenie parafii Miłosierdzia Bożego w Wałczu, która taką wizytację przeżywała w dniach 14-15 października 2018r. Z tej okazji, w naszej szkole 15 października 2018 r. gościliśmy Księdza Biskupa Krzysztofa Włodarczyka, wraz z towarzyszącym mu ks. Łukaszem Łukaszewiczem oraz proboszczem naszej parafii ks. Jerzym Sławińskim. Wizyta tak szanownych Gości była wyjątkowym wydarzeniem dla dyrekcji, nauczycieli, i uczniów naszej szkoły. Nasi uczniowie w sposób wymowny i uroczysty przywitali dostojnego gościa śpiewem szkolnego chórku. Następnie słowa powitania skierowali do Ks. Biskupa nasi uczniowie. W imieniu nauczycieli Ks. Biskupa przywitała pani dyrektor mgr Małgorzata Kowalczyk.

Spotkanie odbyło się w miłej i serdecznej rozmowie Ks. Biskupa z uczniami naszej szkoły, którzy dowiedzieli się wielu szczegółów z życia zacnego gościa oraz zostali zapoznani na czym polega posługa biskupa. Na zakończenie Ks. Biskup został obdarowany portretem patrona naszej szkoły namalowanym przez jedną z uczennic i udzielił pasterskiego błogosławieństwa oraz zwiedził szkołę wraz z oddziałami przedszkolnymi. Później w spotkaniu z gronem pedagogicznym. Ksiądz Biskup skierował do zebranych słowa wsparcia wskazując na trud przekazywania wiedzy w dzisiejszym świecie. Dziękując za możliwość spotkania się w naszej szkole podziękował też Pani Dyrektor oraz wszystkim nauczycielom i pracownikom przede wszystkim za trud oraz poświęcenie, jakie wkładają w wychowanie młodego pokolenia.

Nad programem spotkania czuwały nauczycielki: Justyna Monicka, Dorota Hubar, Katarzyna Kurczewska i katechetka Beata Stolarek. Uroczystość odbyła się w miłej i serdecznej atmosferze również dzięki zaangażowaniu naszych uczniów, którym należą się szczególne podziękowania.


baner na www 2