ulotka.png

Każdemu dziecku, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia, przysługują takie same prawa - prawa dziecka.

Najważniejszym dokumentem dotyczącym praw dziecka jest Konwencja o prawach dziecka uchwalona w 1989 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych i ratyfikowana przez Polskę w 1991 roku.

O tym, jak ważne są w naszym kraju prawa dziecka świadczy również fakt, iż zostały one uwzględnione w Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej.

Dziecko powinno znać swoje prawa, rozumieć je i świadomie z nich korzystać. Państwo powinno traktować dziecko podmiotowo i bezwzględnie przestrzegać przysługujących mu praw. (https://unicef.pl/co-robimy/prawa-dziecka)

Z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka szkolny Rzecznik Praw Ucznia zaprasza do wzięcia udziału w szkolnym konkursie dotyczącym tego dnia.

Należy wybrać co najmniej jedno z wyżej zamieszczonych praw dziecka, wykonać ilustrację dowolną techniką, pracę podpisać i dostarczyć do 17 listopada do p. Marioli Wilk.

Wszystkie prace zostaną zaprezentowane w holu 20 listopada. Najciekawsze zostaną nagrodzone.

Serdecznie zapraszamy!

Szkolny Rzecznik Praw Ucznia