ROZTAŃCZONE GIMNAZJUM

Nazywam się Mateusz Kieliński i jestem nauczycielem wychowania fizycznego w Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego Chwiramie. Oprócz lekcji wychowania fizycznego prowadzę fakultet z tańca, który bezpośrednio wiąże się z moim wykształceniem, gdyż jestem instruktorem tańca.

Poza pracą w szkole jestem zatrudniony w pilskiej szkole tańca. Prowadzę tam zajęcia dla ludzi w różnym wieku zgodnie z myślą ,,Tańczyć może każdy''. Taniec jest moją pasją od wielu lat, dlatego nadal jestem aktywnym tancerzem i trenuję w jednym z najlepszych szczecińskich klubów.
Od pewnego czasu zajmuję się nauczaniem tańca w szkole. Dzięki temu mogłem zaobserwować zmiany, jakie zachodzą w uczniach, którzy regularnie uczęszczają na takie zajęcia. Zmienia się przede wszystkim u nich sylwetka, a także sposób poruszania się. Ruchom towarzyszy uśmiech, co oznacza, że forma takich zajęć jest dla nich jak najbardziej pozytywna. Taniec posiada różnorodne funkcje, które czynią go pięknym i wartościowym, między innymi funkcję terapeutyczną, poznawczą, kulturową, wychowawczą i estetyczną. Można zauważyć, jak wiele sfer ludzkiego życia rozwija się poprzez taniec. Podczas zajęć uczniowie mają okazję nauczyć się świadomości własnego ciała, pozbywają się kompleksów i nabierają pewności siebie. Uczniowie mają także okazję zaprezentować zdobyte przez siebie umiejętności podczas różnych imprez kulturalnych w naszej szkole. Jednak moim marzeniem jest wystawienie szkolnych par na prawdziwy turniej tańca towarzyskiego i do tego dążę, poświęcając im swój czas na dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych z tańca. Bardzo chciałem pokazać moim uczniom namiastkę profesjonalnego tańca, więc zorganizowałem specjalnie dla nich sesję zdjęciową, którą wykonał profesjonalny fotograf. Młodzież miała okazję przez chwilę poczuć się wyjątkowo. Myślę, że zostanie to w ich pamięci na długo.
Mam nadzieję, że swoją pasją do tańca zarażę również wiele innych osób. Na koniec chciałbym dodać jedną bardzo ważną myśl, która towarzyszy mi od początku mojej przygody z tańcem „Taniec to nie układ figur, żeby się go nauczyć trzeba go pokochać" (Auguste Bournonville).

BC1 2104-web

BC1 2107-web