Okiem ucznia

Wyjazd do teatru w Poznaniu

12 marca 2018 roku uczniowie naszej szkoły wybrali się do Teatru Muzycznego w Poznaniu na spektakl pt. "Balladyna".O godzinie 9:30 wyruszyliśmy dwoma autobusami w dwugodzinną podróż. Kiedy dotarliśmy na miejsce, gdzie byli już uczniowie z innych szkół, mieliśmy chwilę dla siebie przed rozpoczęciem przedstawienia.

Kiedy zgasły światła i zrobiło się ciemno, na widowni zapanowała cisza. Spektakl rozpoczął się sceną śpiewaną przez Chochlika i Skierkę oraz Goplanę. Ich stroje z pewnością były dopasowane do postaci, a światła na scenie wprawiały wszystkich w odpowiedni nastrój. Śpiewali o pracy Skrzatów i o ukochanym Goplany. Następnie przez pomyłkę Kirkor zakochał się w dwóch, pięknych córkach wdowy: Balladynie i Alinie. Każda z nich przekonywała księcia do siebie, aż w końcu głosik podpowiedział matce, aby dziewczyny wybrały się z rana na zbieranie malin. Następnego dnia Balladyna z zazdrości, że jej siostra uzbierała więcej owoców zabiła ją, po czym okłamała matkę mówiąc, że młodsza siostra uciekła z mężczyzną. Dalej akcja potoczyła się szybko: Kirkor wyjechał tuż po ślubie, Balladyna popełniła kolejne zbrodnie, a na koniec karma wróciła i Balladyna zginęła od porażenia piorunem.

Po spektaklu na sali było słychać głośne i długotrwałe brawa dla aktorów. Szczególnie wynagrodzony został aktor grający Grabca. Świetnie odegrał swoją rolę oraz wykonał to bardzo humorystycznie, co niewątpliwie wszystkim się spodobało. Podczas przedstawienia było zaskakująco cicho i spokojnie, oprócz momentów, w których wszyscy się śmiali.

Uważam, że takie wyjazdy mogłyby odbywać się częściej, ponieważ z pewnością niemała ilość osób wybrałaby się tam ponownie.

red. Kamila Osak

20180312 143257