100 milionów drzew do 2017 roku

Nadleśnictwo Wałcz włączyło się do światowej kampanii sadzenia drzew „100 milionów drzew do 2017 roku" polecanej przez Ministerstwo Środowiska, a zorganizowanej przez Ogólnoświatową Wirtualną Szkołę Environmental Online ENO. Kampania skierowana jest do dzieci i młodzieży w wieku 4-18 lat i będzie trwała do roku 2017.

Program kampanii przewiduje sadzenie rodzimych gatunków drzew przez cały rok ze szczególnym uwzględnieniem wytypowanych Dni Sadzenia Drzew. W realizacji tego projektu udział wzięli uczniowie klasy IIe naszego gimnazjum. W ciągu kilku godzin posadzili ponad 3000 nowych drzew pod bacznym okiem Leśniczego Leśnictwa Lubno, pana Janusza Sroki. Było to dla nich z pewnością niecodzienne doświadczenie. Już za kilka lat będą mogli odwiedzić to miejsce i zobaczyć efekty swojej pracy.

las1

las2