Drzwi otwarte

W piątek 08 kwietnia 2016 roku w progach naszej szkoły powitaliśmy przyszłych kandydatów gimnazjum oraz ich rodziców. Na ten dzień uczniowie    i nauczyciele zaplanowali wiele atrakcji. Wspólne spotkanie rozpoczęli prowadzący uroczystość: Hania Borowiec – uczennica kl. 3a  oraz Bogusz Świderski – uczeń kl. 1a. Zgromadzonych gości serdecznie powitała Pani Dyrektor Elżbieta Kowalska, która przedstawiła ofertę edukacyjną na przyszły rok szkolny. Przedstawiciele poszczególnych klas przygotowali dla swoich młodszych kolegów i koleżanek multimedialne spoty reklamowe nawiązujące do klas,w których będzie można kontynuować dalszą edukację po szkole podstawowejCałość dopełnił występ artystyczny w wykonaniu kabaretu „Mariolka”

salach lekcyjnych i na korytarzach szkolnych zaprezentowane zostały wystawyZwiedzający szkołę mogli uczestniczyć również w pokazach doświadczeń z chemii, biologii, fizyki, obejrzeć pod  mikroskopem wykonane przez siebie preparaty, rozpoznać gatunki roślin, stawić interaktywnie czoło przyrodniczym faktom i mitom. Wiele wrażeń  uczestnikom sprawiła wizyta   w pracowni robotyki, gdzie można było zmierzyć się z konstrukcjami  z lego.  Każdy uczestnik mógł również przez chwilę poczuć się jak młody archeologi dowiedzieć, jak jesteśmy zbudowani. Tego dnia nie zabrakło również atrakcji sportowych – królował tenis oraz judo, a miłośnikównowoczesnej technologii zaciekawiły gry Xbox 360. Wszyscy szóstoklasiści mogli   zmagać    się   też logicznym   quizie matematycznym i wraz z rodzicami przypomnieć zasady pierwszej pomocy. Nie zabrakło w tym dniu atrakcji dla miłośników języków obcych i filmu. W  krainie języka niemieckiego i angielskiego czekał na nich językowo–filmowy zawrót głowy.Ta niezwykła przygoda była okazją nie tylko do zapoznania się z ofertą szkoły  ale przede wszystkim zabawy, wspólnego poznania się oraz  integracji młodzieży.Dziękujemy za odwiedziny. Do zobaczenia we wrześniu. :)