Niecodzienna wizyta

13.04.2016 mieliśmy przyjemność spotkać się w naszym gimnazjum z gośćmi z Niemiec. Było to nasze drugie spotkanie. Tym razem odwiedzili nas pan Aloys Manthey, pan Kurt Baumgardt oraz pan Friedhelm Rump. W spotkaniu udział wzięli także chętni uczniowie, którzy chcieli dowiedzieć się czegoś na temat życia w Niemczech i mentalności Niemców. Mieli okazję, by sprawdzić, czy stereotypy na temat Niemców mają swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Obejrzeliśmy filmy na temat naszych zachodnich sąsiadów.

Panowie potwierdzili, że Niemcy są faktycznie narodem uporządkowanym, zdyscyplinowanym, punktualnym. Chociaż trzeba zauważyć, że cechy te przypisywane są na ogół ludziom dorosłym. Dowiedzieliśmy się także, że  mimo tego, iż Niemcy są krajem dobrze rozwiniętym, nie brakuje w nim ludzi biednych. Poznaliśmy formy pomocy i wsparcia udzialnego potrzebującym. Nie obyło się także bez tematu imigrantów. Uczniowie pytali o poziom tolerancji i akceptacji innych kultur w Niemczech.