Maraton Tańca w naszej szkole

W dniach od 26.01.2015r. do dnia 29.01.2015r. w Gimnazjum w Chwiramie odbył się maraton tańca, który prowadziła Polina Kyshyshian ze szkoły tańca Mamboricolatinclub.

Pierwszego oraz ostatniego dnia odbyła się Zumba, która oznacza szybki ruch i przyjemność. Opiera się głównie na aerobiku, który został wzbogacony gorącymi latynoamerykańskimi rytmami. Energię jej towarzyszącą z łatwością odnajdziemy we wszystkich wykonywanych ćwiczeniach. Zumba łączy także różne rodzaje tańca takie jak marengue, salsa, cumbia, reggaeton, samba i taniec brzucha. Dzięki takiemu połączeniu staje się ona idealną alternatywą dla tradycyjnego aerobiku, jaki dla wielu osób wydaje się mało atrakcyjny lub nudny. W drugim dniu uczniowie mieli okazję nauczyć się salsy. Jest to popularny na całym świecie taniec latynoamerykański o pochodzeniu karaibskim. Salsa to taniec dla każdego, ponieważ łatwo nauczyć się jej podstaw, a potem stopniowo doskonalić umiejętności. Pasuje ona do prawie każdej muzyki, a więc jest bardzo praktyczna. Trzeciego dnia nasze tancerki i tancerze uczyli się poruszać w rytmach reggaetonu, który jest dynamiczną mieszanką latynoskich rytmów salsy, merengue i bachaty z jamajskim brzmieniem dancehallu oraz domieszką amerykańskiego hip-hopu. Reggaeton nie ma określonych kroków – to beat kieruje ruchem, to uderzenie stapia się z pracą ciała, szczególnie mocnym ruchem klatki i bioder. Jednocześnie zmysłowy i dynamiczny taniec wyzwala kobiecość i energię. Reggaeton pomaga wypracować szybkość ruchu i izolację ciała, wyrabia pewność siebie, a sekwencje ruchów można wykorzystać na każdej imprezie. Zadowolenie i uśmiech na twarzy oraz szczególna radość towarzyszyły naszym uczniom w te taneczne dni. W naszym gimnazjum ferie zimowe to nie tylko okres odpoczynku, ale i aktywnych form ruchu, co można było zauważyć po wysokiej frekwencji na maratonie.


Mateusz Kieliński