Konferencja upowszechniająca projekt EDUSCIENCE – Szczecin 2014

Co zmieniło się w szkołach po wdrożeniu rozwiązań wypracowanych w projekcie „EDUSCIENCE"? Jaki to miało wpływ na rozwój środowiska i efekty pracy nauczycieli i uczniów? Jak w praktyce działa edukacja wspomagana przez naukę i technologię? - to pytania, na które odpowiedzi udzielili obecni na konferencji beneficjenci.

Spotkanie, które miało na celu podsumowanie realizowanego w naszej szkole w latach 2012-2014 projektu „EDUSCCIENCE" było również okazją do wspólnej wymiany doświadczeń i dzielenia się dobrymi praktykami. Nauki przyrodniczo-matematyczne choć przez wielu uważane za niezwykle trudne, mogą jednak okazać się pasjonujące, czego najlepszym dowodem były organizowane w ramach projektu zajęcia. Wśród wielu zaproszonych osób – gościem specjalnym był Colin Rose – międzynarodowy ekspert i doradca rządu brytyjskiego w dziedzinie edukacji i metod efektywnego uczenia się, wykładowca promujący ideę lifelong learning – w trakcie swojego wykładu: „Cyfrowa Szkoła a strategie uczenia się", przedstawił kluczowe etapy wdrożenia cyfryzacji do szkół. Zwieńczeniem naszego pobytu było odebranie przez p. Krystynę Światową - Sekretarz Gminy Wałcz złotego certyfikatu „Lidera Innowacji Edukacyjnej" dla gmin, na terenie których testowane były produkty finalne projektu „EDUSCIENCE".

DSC 1150-web

IMG 6741-web