Dzień Europy

Jak nazywa się najdłuższa rzeka w Europie? Które państwo słynie z knedliczków? Ile państw należy do strefy Euro? Które miejsce jest najczęściej odwiedzane w Europie? Na te pytania i wiele innych odpowiadali dziś uczestnicy Szkolnego Konkursu Wiedzy o Europie.

  W I etapie dwadzieścioro dwoje uczniów klas IV, VII, II, III stawiło czoła zadaniom testowym autorstwa pani Katarzyny Prokopowicz, które nie należały do łatwych. Najlepiej poradzili sobie z nimi Jakub Kazała (III B), Marcin Zawierucha (III A), Julia Biernacka (IV A), Szymon Koziej (III A) oraz Jędrzej Kwaśniewski (VII A) i tym samym zakwalifikowali się do finału. 

W II etapie uczniowie rywalizowali ze sobą grając w grę planszową autorstwa pani Anny Pietraszkiewicz. Najlepiej poradziła sobie Julia Biernacka, która zajęła I miejsce. Tuż za nią uplasował się Jakub Kazała, a III miejsce wywalczył Szymon Koziej.

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za udział i dobrą zabawę, a paniom Justynie Gruszce i Lindzie Daleckiej za pomocną prezentację, słodkie upominki oraz bezcenne ‘niepytki’, które są ważne do 9.maja 2019, czyli kolejnego Dnia Europy. 

de11

de12

de7

de8

de2

de3

de6

de13

de14

de15