Dzień Europy

Jak nazywa się najdłuższa rzeka w Europie? Które państwo słynie z knedliczków? Ile państw należy do strefy Euro? Które miejsce jest najczęściej odwiedzane w Europie? Na te pytania i wiele innych odpowiadali dziś uczestnicy Szkolnego Konkursu Wiedzy o Europie.

  W I etapie dwadzieścioro dwoje uczniów klas IV, VII, II, III stawiło czoła zadaniom testowym autorstwa pani Katarzyny Prokopowicz, które nie należały do łatwych. Najlepiej poradzili sobie z nimi Jakub Kazała (III B), Marcin Zawierucha (III A), Julia Biernacka (IV A), Szymon Koziej (III A) oraz Jędrzej Kwaśniewski (VII A) i tym samym zakwalifikowali się do finału. 

W II etapie uczniowie rywalizowali ze sobą grając w grę planszową autorstwa pani Anny Pietraszkiewicz. Najlepiej poradziła sobie Julia Biernacka, która zajęła I miejsce. Tuż za nią uplasował się Jakub Kazała, a III miejsce wywalczył Szymon Koziej.

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za udział i dobrą zabawę, a paniom Justynie Gruszce i Lindzie Daleckiej za pomocną prezentację, słodkie upominki oraz bezcenne ‘niepytki’, które są ważne do 9.maja 2019, czyli kolejnego Dnia Europy. 

de11

de12

de7

de8

de2

de3

de6

de13

de14

de15


baner na www 2