Kolejny raz obroniliśmy tytuł mistrza FLL

14 stycznia nasza drużyna jak co roku brała udział w Międzynarodowym Konkursie Robotyki First Lego Leaque, który odbywał się w Poznaniu.

Podobnie jak w dwóch poprzednich latach drużyna Power Control w składzie: Amelia Kaczmarek, Natalia Humińska, Maciej Bączkowski, Mikołaj Czeppil, Jakub Jóźwiak, Szymon Koziej, Piotr Rados, Marek Szypura i Bogusz Świderski wygrała bezapelacyjnie w dwóch konkurencjach - Robot Game i Robot Design. Dzięki tym dwóm zwycięstwom wygraliśmy w klasyfikacji generalnej i zapewniliśmy sobie udział w Półfinałach Europy Środkowej, które w tym roku odbędą się po raz pierwszy w Polsce w Łodzi. 

Konkurs FLL składa się z 4 części:

Robot Design – ocena konstrukcji robota i oprogramowania,
Teamwork – ocena umiejętności pracy zespołowej,
Research – projekt badawczy; którego tematem przewodnim był „Hydro Dynamics”,
Robot Game – najbardziej prestiżowa część zawodów, czyli przejazdy robotów na stole konkursowym.
Przed południem odbywały się trzy pierwsze konkurencje. Nasza drużyna była zadowolona ze swoich występów, co potwierdziły wyniki ogłoszone na koniec zawodów.

Po przerwie na posiłek drużyny przystąpiły do bojów robotów. Zasada jest taka, że wszystkie drużyny mają po trzy przejazdy. Do półfinału przechodzą 4 drużyny z najlepszymi wynikami. Na początku nasza drużyna zapewniła sobie wyraźną przewagę nad innymi zespołami, powiekszając ją jeszcze w kolejnych przejazdach. W półfinale nasi zawodnicy zdeklasowali przeciwników, osiągając wynik 320 pkt. W finale spotkaliśmy się z zaprzyjaźnioną drużyną Plan B ze szkoły STO w Pile, której Power Control w dwumeczu nie dał żadnej szansy. 

Więcej informacji i zdjęć na naszej stronie:  https://www.facebook.com/PowerControl1/

DSC 0035 Copy

DSC 0066 Copy

DSC 0097 Copy

Oczywiście osiągnięty sukces nie byłby możliwy bez ciężkiej pracy i czasu poświęconego na rozwiązywanie problemów oraz wsparcia pani dyrektor Małgorzaty Kowalczyk. Zawodnicy poświęcili 160 godzin na przygotowania do konkursu. Zajęcia odbywały się we wtorki i czwartki po 2 godziny i w soboty po 5 godzin. Najlepszym przykładem pracy związanej z osiągnięciem sukcesu drużyny jest ten obraz:

gora lodowa

 


baner na www 2