Drużyna Power Control w dniach 19-20 maja brała udział w Wojewódzkich Otwartych zawodach robotów GG Robot 2017 w Leżajsku. Uczniowie do zawodów przygotowywali się 1,5 miesiąca. Konkurs składał się z 3 etapów:
- Prezentacja dokumentacji drużyny, która powinna zawierać:
- Organizację pracy w zespole (podział zadań, kompetencje), harmonogram prac, możliwe utrudnienia (np. dni wolne, egzaminy itp.), sposoby rozwiązywania konfliktów w grupie.
- Dokumentację konstrukcji robota (układ jezdny, manipulatory-efektory, sensory).
- Dokumentację oprogramowania robota (sposób opisu programu, zasady: stosowania komentarzy, nadawania nazw funkcjom i zmiennym).
- Runda indywidualna, gdzie roboty zespołów miały do wykonania określone zadania.
- Pojedynki robotów, podczas których na stole rywalizowały roboty 2 drużyn. Wygrywająca drużyna przechodziła do dalszych rozgrywek.
Do zawodów wystawiliśmy 3 zespoły:
Power Control 1 w składzie: Maciej Bączkowski, Szymon Koziej, Amelia Kaczmarek i Dariusz Wielgo.
Power Control 2 w składzie: Bogusz Świderski, Natalia Szulc, Mikołaj Czeppil, Piotr Rados i Zuzanna Sierpińska.
Power Control 3 w składzie: Michał Czeppil, Tomasz Lerczak i Jakub Robaszewski.
W konkursie dla gimnazjów startowało 19 drużyn. W pierwszy dzień zawodów uczniowie wzięli udział w konkurencji Prezentacja drużyny, w której poszło nam całkiem nieźle. W tym samym dniu odbywały się również jazdy treningowe wszystkich drużyn. W drugim dniu odbywała się Runda Indywidualna, w której zespoły miały 3 jazdy robotów. Do punktacji liczyły się 2 najlepsze przejazdy. Ta runda niestety nie poszła nam najlepiej – 6 miejsce PC3, 9 m. PC1 i 14 m. PC2. Natomiast Pojedynki robotów przebiegały już o wiele lepiej. Nasze 2 drużyny PC2 i PC3 zdominowały ten etap zawodów. Wygrała drużyna PC2, która po klęsce w Rundzie indywidualnej podniosła się z kolan i wygrała Pojedynki robotów. PC3 w tej rundzie zajęła 3 miejsce.
Ostatecznie nasze drużyny zajęły następujące miejsca:
Power Control 3 – 3 miejsce,
Power Control 2 – 6 miejsce,
Power Control 1 – 11 miejsce.
Zawody wygrała zaprzyjaźniona drużyna z Grodziska Górnego Team Master Race.