Hat-trick drużyn Power Control w zawodach Bot For You 2017

Drużyna Power Control od 2 miesięcy przygotowywała się intensywnie do Ogólnopolskiego Konkursu Robotyki „Bot For You” 2017. Konkurs polega na zbudowaniu przez drużyny jednego robota oraz zaprogramowaniu go do wykonywania określonych w regulaminie konkursu zadań.
Organizatorami konkursu są uczniowie Publicznego Gimnazjum w Przejazdowie. Konkurs jest organizowany od 2007 roku. W tym roku konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: JUNIOR - dla uczniów ze szkół podstawowych i SENIOR - dla uczniów gimnazjów i szkół średnich. W kategorii Senior uczestniczyło 10 drużyn, w tym 4 ze szkół średnich.

Nasi uczestnicy byli podzieleni na 3 zespoły:
Power Control 1 w składzie:
Krystian Frydryk, Tomek Lerczak, Michał Czeppil, Kuba Jóźwiak i Kuba Robaszewski.

DSC 0066 Copy

Power Control 2 w składzie:
Natalia Szulc, Piotr Rados, Bogusz Świderski i Mikołaj Czeppil.

DSC 0061 Copy

Power Control 3 w składzie:
Amelia Kaczmarek, Marek Szypura, Maciej Bączkowski i Darek Wielgo.

DSC 0069 Copy

 

W etapie I zadaniem robota jest dotarcie do czerwonego pola końcowego. Po drodze robot musi pokonać rampę, przejechać po progach oraz przetransportować klocek z jego początkowego, zaznaczonego na schemacie miejsca na pole oznaczone kolorem żółtym.

zad2
W etapie II zadaniem robota jest przetransportowanie piłek pojedynczo z miejsc oznaczonych kolorem żółtym za obie białe linie, trafienie nimi w ścianę naprzeciwko w obszar oznaczony kolorem jasnożółtym lub żółtym oraz zakończenie przejazdu na białym polu końcowym. Robot nie może najechać na pola zielone i czerwone.

zad1
W III etapie wzięły udział cztery drużyny, które uzyskały najlepsze wyniki z dwóch pierwszych etapów. Były to wszystkie nasze 3 drużyny i zespół uczniów z 4 klasy Zespołu Szkół Energetycznych w Gdańsku.

DSC 0045 Copy

 

Treść tego zadania została ujawniona w dniu konkursu o godzinie 9:30. Wyniki uzyskane przez drużyny w tym etapie zadecydowały o kolejności miejsc od 1 do 4. Zadanie polegało na przejechaniu z wyznaczonego pola przez 2 bramki z puszek i zabranie na swoją połowę piłeczki golfowej.

W półfinale mecze rozegrały drużyny PC1 z PC2 (wygrała PC1) oraz PC3 (nasi najmłodsi) z Uczniami z technikum (wygrała PC3).
W walce o 3 miejsce wygrała nasza drużyna Power Control 2. W finale toczyła się wyrównana walka między naszymi drużynami Power Control 1 i Power Control 3. Po pierwszej walce jury ogłosiło remis i konieczna była dogrywka, która odbyła się po przygotowaniach drużyn na przeprogramowanie robotów. Po tej rozgrywce wszyscy myśleli, że wygrała drużyna PC1. Po chwili jednak jury ogłosiło, że jednak wygrała drużyna PC3, gdyż piłeczka strącona przez robota PC1 wywróciła puszkę jednej z bramek. Pozostał więc na koniec mały niesmak związany z nieprecyzyjnym regulaminem rozgrywek finałowych. Mimo tego wszystkie drużyny były szczęśliwe z osiągniętych rezultatów. W naszych wewnętrznych rankingach wygrała drużyna Power Control 1. Przypomnę, że 2 poprzednie edycje konkursu Bot For You również wygrały nasze drużyny.

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie osiągniętych sukcesów i wytrwałości oraz systematyczności w dążeniu do wygranej.

DSC 0015 Copy

DSC 0016 Copy

DSC 0018 Copy

DSC 0019 Copy

DSC 0020 Copy 

DSC 0021 Copy

DSC 0023 Copy

DSC 0028 Copy

DSC 0029 Copy

DSC 0032 Copy

DSC 0034 Copy

DSC 0035 Copy

DSC 0037 Copy

DSC 0047 Copy

DSC 0048 Copy

DSC 0059 Copy

DSC 0072 Copy

DSC 0074 Copy