Zwycięstwo drużyny Power Control!

12 stycznia nasza drużyna jak co roku brała udział w Międzynarodowym Konkursie Robotyki First Lego Leaque, który odbywał się w Poznaniu.

Podobnie jak w 4 poprzednich latach drużyna Power Control w składzie: Julia Biernacka, Alina Skierkowska, Dominik Demski, Mikołaj Czeppil, Maciej Zaborowski, Kacper Panek, Szymon Koziej, Piotr Rados, Marek Szypura i Borys Mielcarz wygrała Regionalny Konkurs First Lego Leaque. Dzięki temu zwycięstwu zapewniliśmy sobie udział w Półfinałach Europy Środkowej, które w tym roku odbędą się 1 lutego w Kraśniku. 

Konkurs FLL składa się z 4 części:

Robot Design – ocena konstrukcji robota i oprogramowania - 1 miejsce.
Teamwork – ocena umiejętności pracy zespołowej - 2 miejsce.
Research – projekt badawczy; którego tematem przewodnim był „City shaper” - 2 miejsce
Robot Game – najbardziej prestiżowa część zawodów, czyli przejazdy robotów na stole konkursowym - 2 miejsce.
Przed południem odbywały się trzy pierwsze konkurencje. Nasza drużyna była zadowolona ze swoich występów, co potwierdziły wyniki ogłoszone na koniec zawodów.

Po przerwie na posiłek drużyny przystąpiły do bojów robotów. Zasada jest taka, że wszystkie drużyny mają po trzy przejazdy. Do półfinału przechodzą 4 drużyny z najlepszymi wynikami. Nasza drużyna zakwalifikowała się do finałów, w których przegraliśmy o włos (5 pkt) z drużyną Plan B.

Więcej informacji i zdjęć na naszej stronie:  https://www.facebook.com/PowerControl1/

 2

3

4

5

6