Festiwal Młodego Odkrywcy i Woda :)

Nauka może być przyjemna! - przekonywali uczniowie Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiegow Chwiramie podczas kolejnej edycji Festiwalu Młodego Odkrywcy. Zanim wszyscy udali się do klas obejrzeli przedstawienie naukowe w wykonaniu Przyjaciela szkoły p. Mateusza Stockiego.

Każdy znalazł dla siebie coś ciekawego. Wśród licznych atrakcji szczególnie wyróżniała się Podwodna Kraina Przedszkolaka, gdzie można było poczuć się jak w niezwykłej krainie baśni.  Dla najmłodszych czekało m.in.: Laboratorium Slime, Zabawy z magicznym dywanem, kodowanie, gry i zabawy przy użyciu tablicy multimedialnej, quizy…

Dla tradycjonalistów przewidziano robienie palm wielkanocnych, makaronu, malowanie jajek, a nawet darcie pierza i pranie na tarze. Wszystko to sprawiało, że można było przenieść się chociaż na chwilę w zamierzchłe czasy. Fanów słodkości i niespodzianek zapraszała w odwiedziny Chatka Baby Jagi,gdzie odbywały się warsztaty cukiernicze i każdyich uczestnik mógł wykazać się zmysłem artystycznym.

Miłośnicy nowoczesności The of Water Games, mogli sprawdzić swoje umiejętności językowe, wykorzystując przy tym nowoczesne technologie. Przyszłych konstruktorów i programistów zachęcała do wspólnej zabawy grupa Power Control. W Laboratorium Przyrodniczym można było przeprowadzić doświadczenia, sprawdzić znajomość anatomii człowieka oraz wirtualnie podróżować po świecie. Podróże przecież kształcą.

25 marca to Światowy Dzień Wody. Okazuje się, że nasi matematycy odkryli, iż ten dzień ma wiele wspólnego z matematyką. Ci, którzy zdecydowali się to sprawdzić, nie byli zawiedzeni. Pasjonaci nauk ścisłych mogli Zrozumieć świat wLaboratorium Alberta Einsteina. Wybuchowo – Naukowo - doświadczenia pirotechniczne w małej skali dla wielbicieli widowiskowych eksperymentów.

Dla tych, którzy nie wyobrażają sobie dnia bez aktywności ruchowej przygotowane zostały konkurencje sportowe, a w sali fitness spotkanie taneczno-muzyczne.

Akademii Młodego Ratownika już kolejny rok dzielono się wiedzą i doświadczeniem w udzielaniu pierwszej pomocy w nagłych wypadkach i nie miałoby to wyjątkowego uroku, gdyby nie Ochotnicza Straż Pożarna w Dębołęce, na którą zawsze można liczyć!

Serdecznie dziękujemy Komendzie Rejonowej Policji w Wałczu za to, że dbała o nasze bezpieczeństwo. Podziękowania kierujemy też do 107-go Szpitala Wojskowego w Wałczu za zabezpieczenie medyczne. Zapraszamy Państwa do naszej szkoły na kolejną edycję Festiwalu Młodego Odkrywcy, który odbędzie już za rok.