Mikołajki w naszej szkole

Mikołajki – to tradycyjna, polska nazwa święta ku czci Świętego Mikołaja, biskupa Miry, obchodzonego 6 grudnia w katolicyzmie i prawosławiu. Od średniowiecza Święty Mikołaj  przynosi prezenty. Współcześnie w Polsce dzieci otrzymują drobne upominki, małe zabawki a przede wszystkim słodycze. W XIX i XX wieku, obdarzający podarkami w swoje święto Mikołaj, został przekształcony w baśniową postać, rozdającą prezenty w Boże Narodzenie.

6 grudnia to dzień oczekiwania na niespodzianki. Taką właśnie niespodziankę przygotowali dla naszych uczniów  SU, RR oraz nauczyciele. Z wizytą do klas udał się Święty Mikołaj, który z pomocą swoich pomocników - rozdawał dzieciom upominki.
Dzieci i młodzież przywitali naszego Mikołaja świątecznymi piosenkami. Było wiele radości.
Już z niecierpliwością czekamy do świat Bożego Narodzenia, ciekawe czy znowu odiwedzi nas ten sympatyczny święty??? Jesteśmy przecież mega grzecznymi dzieciakami!

Miko3

Miko4

Miko2 2

Miko2 1

Miki2 1

Miki2 2

Miki4 1

Miki4 2

Miki5