Kolejny Festiwal Młodego Odkrywcy za nami!

Tegoroczny Festiwal Młodego Odkrywcy przeniósł uczestników w świat baśni " O królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach". Publiczność przyzwyczajona do tradycyjnej treści zapewne była zaskoczona nową odsłoną starej baśni. Baśni, w której królewna Śnieżka niczym średniowieczny alchemik zaskakiwała publiczność znajomością magicznych doświadczeń, chemicznych odczynników, a krasnale uczciwie pracowały w Kopalni Wiedzy.

Wszystko po to, aby zachęcić dzieci, nawet te najmłodsze, do poznawania, doświadczania, odkrywania zaczarowanego świata nauk ścisłych. Misja powiodła się w całości. Dziecięca publiczność, która wzorem poprzednich lat licznie przybyła na przedstawienie, z entuzjazmem angażowała się w wykonywane na scenie doświadczenia.

Tego wieczoru zaplanowano jeszcze inne niespodzianki. Rozentuzjazmowana publiczność udała się następnie na spacer po szkole, gdzie czekały kolejne atrakcje. Kraina Geografii, Świat Matematyki szeroko otwartymi drzwiami zapraszały dzieci do wspólnej zabawy. Wielkim powodzeniem cieszyły się Warsztaty Mydlarstwa i Świec, Klasa Wybuchowych Doświadczeń oraz Świat Fizycznych Eksperymentów. Mali konstruktorzy mogli wykazać się znajomością robotyki pod okiem naszych szkolnych mistrzów w tej dziedzinie.

Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dla entuzjastów historii - Powrót do przeszłości dzięki ludowym haftom, nauce wygniatania ciasta na chleb lub makaron. Zagadki językowe można było rozwikłać w Zakątkach Językowych, gdzie królowały języki obce, zaś zmierzyć się z zawiłościami języka ojczystego w Figlach Językowych. Wszyscy wiemy, jak ważne jest udzielanie pierwszej pomocy. Można było sprawdzić swoje umiejętności w tym zakresie pod okiem młodzieży. Dla wielbicieli sportu obowiązkowo - widowiskowe judo.

Przyjazna, twórcza atmosfera sprzyja realizacji naukowych pasji. Żegnając gości, miło nam było widzieć, że obok zmęczenia malowało się na ich twarzach zadowolenie.

DSC 0066 Copy

DSC 0204 Copy