Europejski Dzień Języków po raz XI

26 września to dzień, w którym Rada Europy chce zachęcić 800 milionów Europejczyków z 47 krajów do nauki języków – niezależnie od wieku. Dzięki nauczycielkom języków angielskiego, niemieckiego oraz polskiego społeczność uczniowska wraz z Gronem Pedagogicznym Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego również przyłączyła się do odchodów Europejskiego Dnia Języków.

Idea tego święta służy zaakcentowaniu wszelkiej różnorodności językowej, a więc promowaniu wszystkich języków, w tym języka ojczystego i migowego. Stąd bez wglądu na to czy zadania dotyczyły gwary poznańskiej, dialektu kaszubskiego, języka migowego, angielskiego, niemieckiego czy francuskiego, wszystkie cztery drużyny dzielnie stawiały czoła konkurencjom.

Organizatorzy dziękują wszystkim za wspaniałą zabawę, a zwycięzcom gratulujemy wygranej.