VI Festiwal Młodego Odkrywcy

   12 maja  Młodzi  Odkrywcy  z  Gimnazjum  im. ks. Jana Twardowskiego w Chwiramie już po raz szósty zaprosili małych i dużych, żądnych wiedzy             i chcących przeżyć prawdziwe emocje na spotkanie z naukami ścisłymi. Tym razem zgłębianie tajników otaczającego nas świata miało się odbyć za sprawą szalonych i nieprzewidywalnych pracowników Cyrku Einsteina, który zagościł w sali gimnastycznej szkoły. Przez godzinę cyrkowcy bawili zgromadzoną publiczność magicznymi sztuczkami, mrożącymi krew w żyłach akrobacjami na linie, popisami tanecznymi, czy występami klaunów. Bardzo często w kolejne odsłony angażowana była publiczność, co spotkało się ze szczególną aprobatą zwłaszcza najmniejszych widzów. Było zabawnie, kolorowo, emocjonująco i bardzo profesjonalnie, a to wszystko w takt cyrkowej muzyki i gromkich braw.

   Po zakończeniu występów cyrkowców  Einsteina publiczność udała się na zwiedzanie szkoły. To nie był jeszcze koniec atrakcji. Organizatorzy przygotowali wiele niespodzianek ukrytych  w poszczególnych klasopracowniach. Każdy, bez względu na wiek, mógł znaleźć coś dla siebie. Dla najmłodszych w Cyrkowym Klubie Malucha przygotowano mnóstwo atrakcji plastycznych. Nieco starsi uczestnicy festiwalu mogli obejrzeć świat z bardzo bliska za pomocą mikroskopu, przeprowadzić proste doświadczenia biologiczne lub dowiedzieć się, jak działają płuca u człowieka. Mogli również sprawdzić swój poziom logicznego myślenia, biorąc udział w quizie matematycznym lub rozegrać partię szachów.  Nie zabrakło bardzo widowiskowych pokazów chemicznych, czy nauki programowania robotów prowadzonej przez samych mistrzów w tej dziedzinie. Zmęczonym niekończącymi się atrakcjami organizatorzy zapewnili odpoczynek w  domowym SPA, a rodzice przepyszne ciasto, którym można było wzmocnić utracone siły w specjalnie przygotowanej kawiarence. Jak co roku, było coś dla ciała i coś dla ducha. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników festiwalu czuwali jak zawsze niezawodni Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Debołęce, którzy jednocześnie udzielali wskazówek młodym odkrywcom, jak udzielić pomocy, gdy ktoś tego potrzebuje.

   Po raz kolejny społeczność Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Chwiramie sprawiła, że świat dzieci i dorosłych stał się na kilka chwil bardziej kolorowy i magiczny, a nauki ścisłe bardziej przyjazne. Po raz kolejny szkoła za sprawą wspaniałych i twórczych uczniów pod opieką świetnych pedagogów, którzy potrafią zarazić swoją pasją wychowanków, pokazała nowe oblicze, udowodniła, że otwiera się na nowe i jest na to świetnie przygotowana.

DSC 0035

DSC 0047

DSC 0056

DSC 0062

DSC 0068

DSC 0081

DSC 0092

DSC 0117

DSC 0137

DSC 0148

DSC 0167

DSC 0172

DSC 0196


baner na www 2