Tydzień Życzliwości

Listopad zakończyliśmy w tym roku wyjątkowo. Akurat w tym czasie zorganizowano w naszym gimnazjum Tydzień Życzliwości. Czekał na nas szereg przedsięwzięć, których celem było uświadomienie uczniom, jak ważna jest życzliwość i kultura osobista.

Uczniowie na własnej skórze mogli się przekonać, jak przyjemnie upływa czas w miłej i życzliwej atmosferze. Już pierwszego dnia mogliśmy obejrzeć ciekawe przedstawienie, na ścianach pojawił się papier z napisem „Koleżanko, kolego – napisz coś miłego!”. Skłoniło nas to do przelewania pozytywnych myśli i pozdrowień na papier. Już czuć było tę przemiłą atmosferę. Tworzone przez nas treści wywoływały uśmiech na każdej buzi! O to właśnie chodziło! Kolejnego dnia pojawił się w szkole „Koszyk życzliwości” pełen dobrych uczynków. Każdy, kto chciał spełnić dobry uczynek, a nie miał pomysłu jak, mógł go sobie wylosować. Dobre uczynki rozeszły się jak świeże bułeczki. Ten dzień był także wyjątkowy dla każdej klasy, która musiała spośród siebie wyłonić kandydata na Króla i Królową Życzliwości. W środę uczniowie mogli sprawdzić się w tematyce savoir vivre przystępując do testu. W tym dniu pojawili się w naszej szkole goście. W korytarzach i klasach porządku pilnowała Straż Życzliwości. Strażnicy dbali, by uczniowie zwracali się do siebie z szacunkiem, uśmiechali się do siebie, byli dla siebie życzliwi. Czwartego dnia pojawiły się prace przygotowane przez każdą klasę. Zadanie polegało na wspólnym opracowaniu i wykonaniu Dekalogu Człowieka Życzliwego. W piątek sfinalizowaliśmy naszą akcję. Spośród kandydatów wyłoniliśmy Króla i Królową Życzliwości. Zostali nimi Julia Hnat i Mikołaj Jóźwik. Wręczono także nagrody za I i II miejsce w teście savoir vivre. Nagrodę główną otrzymał Mateusz Borowiec. II miejsce ex aequo Kornelia Dankiewicz i Julia Brenk. Serdecznie gratulujemy wygranym i dziękujemy wszystkim za włączenie się i udział w Tygodniu Życzliwości.

tyd3 tyd4

tyd5tyd6tyd7tyd10tyd11tyd12tyd15tydz16tydz17tydz18tydz19tydz19tydz20tydz21tydz22tydz23tydz24