Wieczór Poetycki

19 maja po raz kolejny w Wałeckim Centrum Kultury odbyło się spotkanie z poezją. W tym roku nauczyciele języka polskiego             i muzyki wraz z uczniami zabrali widzów w podróż od dzieciństwa do dorosłości. Można było usłyszeć wiersze J. Tuwima, J. Brzechwy M. Konopnickiej oraz A. Mickiewicza, które wszyscy dobrze znają z najmłodszych lat oraz poezję ks. J. Twardowskiego,                     W. Szymborskiej, Cz. Miłosza, M. Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, K. I. Gałczyńskiego, która mówiła o związku człowieka z przyrodą      i o uczuciach, które są nieodłączne przez całe nasze życie. Recytacje utworów przeplatały wokalne występy naszych utalentowanych uczniów i absolwentek gimnazjum, które zechciały jeszcze raz dla nas zaśpiewać. Całość dopełniała dekoracja zaprojektowana przez panią Kamilę Wróbel, a wykonana przez panią Katarzynę Kurczewską i pana Pawła Gradka. W tym roku zainteresowanie uczniów udziałem w wieczorze poetyckim przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Zgłosiło się ponad 50 uczniów. Organizatorzy serdecznie dziękują występującym uczniom za ich zaangażowanie, nauczycielom za pomoc w przygotowaniu dekoracji oraz wszystkim, którzy zechcieli przyjąć zaproszenie na to niecodzienne spotkanie z poezją.

poezja