Mieszko1

Mieszko Kossakowski jest uczniem klasy 5, który już od najmłodszych lat interesuje się historią.

Lubi czytać książki historyczne, oglądać programy, związane z jego hobby. W rozwijaniu pasji Mieszka bardzo wspierają rodzice, którzy sami są rekonstruktorami. Często dopytywał, poszukiwał...i tak zaczęła się jego współpraca z Grupą Rekonstrukcji Historycznej Elegia, do której należy już od dwóch lat. Obecnie odtwarza sylwetkę "Syna Pułku w I Armii Wojska Polskiego", przedstawiciela dzieci, którymi były najczęściej sieroty ocalałe podczas wojny. Opiekowali się nimi żołnierze, ratując przed śmiercią, najczęściej głodową.

Mieszko dzisiaj już wie, że historia to dziedzina, w której chce się rozwijać i ją poznawać. Za rozwój pasji naszego ucznia mocno trzymamy kciuki.

Mieszko3

Mieszko2