IMG 20190922 WA0000

Międzynarodowy Dzień Kropki to wielka światowa akcja, która od kilku lat jest obchodzona w Polsce i na całym świecie. W tym dniu uczniowie, nauczyciele i pracownicy instytucji kulturalnych poprzez zabawę i organizację różnorodnych działań odkrywają u dzieci talenty, rozwijają kreatywność i prezentują ich mocne strony.

 

W naszej szkole dzień ten świętowaliśmy 16 września, kiedy to dzieci, nauczyciele oraz pracownicy szkoły ubrani w stroje w kropki poznali historię Vashti, bohaterki "Kropki" Petera Reynoldsa, która nie wierząc w swoje możliwości , dzięki mądrej nauczycielce i namalowaniu kropki odkryła w sobie talent i odwagę.

Wszyscy uczniowie oraz przedszkolaki obejrzeli film „ The Dot”, po czym przystąpili do różnych działań. W każdej klasie został przeprowadzony konkurs na najbardziej odważny i kreatywny strój kropkowy. Pomysłów nie brakowało ,a najciekawsze zostały nagrodzone.

Na pamiątkę pierwszej kropki Vashti, w naszej szkole powstały kolorowe kropkowe dzieła sztuki.

IMG 20190922 WA0002

kropkaJeden