HISZPANIA - o czym należy pamiętać :)

 1. Wyjazd w niedzielę (04.06) – zbiórka 13.30 na dworcu PKS. Powrót w poniedziałek (12.06) w godzinach przedpołudniowych.
 2. UBEZPIECZNIE – wszyscy uczestnicy wyjazdu objęci są ubezpieczeniem Bezpieczne Podróże Europa i Basen Morza Śródziemnego (KL 10.000 EURO, NNW 15.000 PLN, BP 1000 PLN). Osoby, które chcą być ubezpieczeni dodatkowo, mogą to uczynić we własnym zakresie.
 3. WYŻYWIENIE – organizator zapewnia 4 śniadania i 4 obiadokolacje. Można zatem zabrać ze sobą np. owsianki gotowe do zalania wrzątkiemJ W środę zostajemy dłużej w Barcelonie na pokazie fontann. Zamieniliśmy dlatego środową obiadokolację na wtorkowy obiad. ZAKAZ spożywania chipsów i napojów gazowanych w czasie podróży.  
 4. ZAKWATEROWANIE - Hotel Roger De Flor Palace – pokoje 2/3-osobowe.
 5. TRANSPORT – autokar klimatyzowany Wałeckie Towarzystwo Przewozowe Lasocki, dwóch kierowców.
 6. POGODA – według prognoz we Florencji ma być 31ºC, W Hiszpanii przez kolejne dni w granicach 24ºC, w Disneylandzie 22 ºC. Proszę zabrać czapeczki z daszkiem lub inne nakrycie głowy oraz krem z filtrem do opalania.
 7. LEKARSTWA – w autokarze i hotelu będzie apteczka pierwszej pomocy. Każdy jednak musi zabrać własne środki przeciwbólowe i leki, które przyjmuje na stałe. Dobrze jest wziąć ze sobą wapno musujące w tabletkach i żel chłodzący na nogi. Jeśli ktoś ma zamiar wziąć nowe buty, najlepiej zaopatrzyć się w plastry żelowe np. Compeed.
 8. ODZIEŻ – pogoda ma nam sprzyjać, ale… na wszelki wypadek proszę spakować płaszcz przeciwdeszczowy. Ponadto,  ulubione nakrycie głowy, wygodne buty (trampki/adidasy, sandały na upały, KLAPKI pod prysznic), T-shirty/koszulki (na każdy dzień inny), długie spodnie, wygodne ubranie na podróż, stroje kąpielowe, duży ręcznik na plażę i najlepiej mały do hotelu. Reszta według uznania ;)
 9. BAGAŻ PODRĘCZNY – pamiętajcie,  aby znalazła się w nim kosmetyczka ze szczoteczką do zębów i pastą, antyperspirantem, kremem z filtrem, grzebieniem, chusteczkami nawilżającymi. Woda niegazowana, kanapki/owsianki w kubeczkach, herbata. Weźcie do autokaru kocyk i poduszeczkę :)
 10. DOKUMENTY – proszę nie zapomnieć o ważnym dowodzie osobistym lub paszporcie. Kto nie będzie go miał ze sobą, nie jedzie. NIE BĘDZIEMY CZEKAĆ, aż ktoś po niego pojedzie.
 11. PIENIĄDZE – kto nie wpłacił 100 EURO na bilety wstępu, proszę to zrobić w tym tygodniu. Zabieracie ze sobą również EURO na wyżywienie, toalety i inne drobne wydatki.  
 12. Mam nadzieję, że zdążyliście nauczyć się już z rodzicami podstawowych zwrotów po hiszpańsku. Jeśli nie, macie jeszcze tydzień!!! Zamieściłam je również na gazetce szkolnej obok sali 113. Zatem komu się na przerwach nudzi… :)