Sukcesy naszych gimnazjalistów

Wzorem lat poprzednich również w tym roku możemy pochwalić się licznymi sukcesami naszych uczniów.  Mamy czas ogłoszenia wyników ostatecznych Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych, bardzo prestiżowych, otwierających drzwi do każdej szkoły średniej w Polsce, zwalniających uczniów z części egzaminu gimnazjalnego. Żeby osiągnąć tytuł laureata czy finalisty trzeba wykazać się wysokim poziomem wiedzy i umiejętności, rozwijać talenty i zainteresowania, być wytrwałym, pracowitym. Sukces jest możliwy dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów i przygotowujących ich nauczycieli. 

 

Wojewódzki Konkurs Matematyczny – laureat Krystian Frydryk

Wojewódzki Konkurs Polonistyczny – laureatka Oksana Stech, laureat Jakub Grabowski

Wojewódzki Konkurs Biologiczny – laureatka Michalina Gruchała

Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Społeczeństwie - finalista Jakub Grabowski

Wojewódzki Konkurs Chemiczny – finalista Krystian Frydryk

Wojewódzki Konkurs Fizyczny – finalistka Weronika Mazur   

Nauczyciele przygotowujący wychowanków do konkursów: Marcin Kwaśniewski (matematyka), Mariola Wrzochal (język polski), Małgorzata Kowalczyk (biologia), Katarzyna Kurczewska (chemia), Anetta Mamczarz ( fizyka), Karol Wawrzyniak ( wiedza o społeczeństwie).

Kamil Gruchotzajął 3 miejsceeliminacjach krajowych do Konkursu Informatycznego "SCI#CODE", w którym startowało 125 uczniów z całego kraju. Kamila przygotowywał do konkursu informatyk – Artur Zajączkowski.

Jakub Łukasiewicz i Jakub Kazałazostali laureatamiWojewódzkiego Konkursu Historycznego o Powstaniu Wielkopolskim"Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej". Opiekunem uczniów była nauczycielka historii -Dorota Hubar.


Cieszą nas sukcesy artystyczne.

9 marca w Wałeckim Centrum Kultury odbyły się rejonowe eliminacje Małego KonkursuRecytatorskiego. Jury po przesłuchaniu wszystkich uczestników przyznałoI miejsce naszej uczennicy Dominice Wyrzykowskiej, która zachwyciła interpretacją utworu Zbigniewa Herberta Przesłanie Pana Cogito oraz fragmentu powieści George'a Orwella Folwark zwierzęcy. IImiejsce też  przypadło uczniowi naszej szkoły. Mateusz Borowiec zaprezentował utwór Pierwsza przechadzka Leopolda Staffa oraz opowiadanie Sławomira Mrożka Ketchup. Cieszymy się, gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejny sukces w  etapie wojewódzkim w Szczecinie! 

Zawiłości polskiej ortografii nie są straszne dla Alicji Podgórskiej i Julii Żarnowskiej, które okazały się być najlepsze w powiecie. Dziewczyny zajęły ex aequo I miejsce w Powiatowym Konkursie Ortograficznym Jak to napisać?, który odbył się 22 marca w Wałeckim Centrum Kultury.

Oksana Stech- została laureatką XX Ogólnopolskiego Przeglądu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej "Lipa 2016" pod patronatem Prezydenta Miasta Bielska-Białej. Warto podkreślić, że w jury zasiadali: Tomasz Jastrun, Jan Pichieta, Juliusz Wątroba oraz Irena Edelman. Zgodnie z regulaminem nagrodzono stu autorów najlepszych prac. Utwory zostały wybrane spośród 1461 utworów nadesłanych z całej Polski. Wśród nich znalazło się również opowiadanie Oksany. 

 
 
 
 

baner na www 2