Cyberprzemoc

Kilka lat temu w szkole podstawowej, do której uczęszczałam, doszło do bardzo niemiłego incydentu, czym jest CYBERPRZEMOC. W całym zdarzeniu brały udział cztery uczennice, a na dodatek chodziły do jednej klasy od początku swojej edukacji podstawowej. Trzy z nich nie bardzo przepadały za jedną, co doprowadziło do wyzywania i poniżania poprzez social media. Dziewczyny pisały do najbardziej poszkodowanej niemiłe słowa, które uraziłyby nawet największego twardziela. Emocje, które panowały w klasie, były podejrzane, więc w całą tę sytuację zaangażowali się nauczyciele. Zabierali dziewczęta na osobne rozmowy, w których wyszło na jaw, co się działo przez cały ten czas. Gdy dowiedziała się mama dziewczyny pokrzywdzonej nastolatki, całą tę sytuację zgłosiła do sądu. Po dłuższym czasie dziewczęta doszły do pokojowego rozejmu, lecz na odwołanie rozprawy były już za późno. Nie mogę ujawnić, jakie konsekwencji otrzymały uczennice, ale wiem, że mogę was wszystkich przestrzec, abyście zastanowili się dłużej czy warto. Czy warto brnąć w CYBERPZEMOC i czy warto zaczynać. Najczęściej takie zdarzenia zaczynają się od głupich sprzeczek, później przeradzają się w nienawiść do drugiej osoby, następnie do krzywdzenia. Incydent, który ja przedstawiłam, zakończył się dobrze, lecz w innym otoczeniu może się to zakończyć inaczej. Osoby poszkodowana ze strachu i bezsilności nikomu nie zgłoszą, że coś się dzieje w ich otoczeniu, nie pokażą zachowaniem, więc nikt nie będzie mógł w tej sprawie interweniować. Dla osoby poszkodowanej może się to zakończyć depresją, a nawet gorszymi skutkami, które można już samemu sobie dopowiedzieć. Ostrzegam wszystkich uczniów naszej szkoły. Nie rancie innych, a jeżeli ktoś wam powie, że jest ofiarom CYBERPRZEMOCY, zgłoście to do nauczycieli czy też swoich rodziców. Gdy zauważycie coś niepokojącego w swoim otoczeniu, a nie będziecie mieli pewności o co chodzi ZGŁOŚCIE!

Uczennica klasy II gimnazjalnej