Zawieszenie zajęć

Ważny komunikat!

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. 

Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jaki niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych.To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.

 

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

 • Zajęcia w szkole, przedszkolu, placówce będą zawieszone na 2 tygodnie;  

 • - 12 i 13 marca br. to dni, w których w przedszkolach i szkołach podstawowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze dla tych dzieci, których rodzice nie mogą w żaden sposób zapewnić opieki – obiadów od 12 marca nie ma.

 • - Od poniedziałku, 16 marca br. wychowankowie i uczniowie nie przychodzą do przedszkoli i szkół. 

 

Rodzicu,

 • ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;

 • Z uwagi na ograniczenie funkcjonowania placówki, część nauczycieli  naszej szkoły  przygotuje materiały dydaktyczne do samodzielnej pracy uczniów  zwłaszcza klas ósmych (zbliżający się egzamin)    w domu i prześle je za pośrednictwem e-dziennika Librus lub innych dostępnych narzędzi teleinformatycznych.

 • Zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. 

 • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;

 • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;

 • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;

 • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły na e-dzienniku i stronie szkoły.

 

Uczniu,

 • pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);

 • przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;

 • Odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;

 • Część nauczycieli  naszej szkoły  przygotuje dla Ciebie materiały dydaktyczne do samodzielnej pracyw domu i prześle Ci je za pośrednictwem e-dziennika Librus lub innych dostępnych narzędzi teleinformatycznych.

 

Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Skontaktuj się bezzwłocznie z najbliższą Stacją Sanitarno- Epidemiologiczną; tel. 694-493-758. 

 

Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.