Oświadczenie dotyczące ochrony danych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informuje Pana/Panią, że:

 1. Administratorem przetwarzanych Pana/ Pani danych osobowych jest:

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. ks. Jana  Twardowskiego w Chwiramie, Chwiram 1, 78 – 600 Wałcz, tel.(67) 258 92 11.

 1. Dane osobowe przetwarzane są na podstawie art. 6 (indywidualnie dla danej sprawy) oraz art. 9 (dane szczególne dotyczące stanu zdrowia) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych  i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).
 2. Podanie danych osobowych w zależności od podstawy przetwarzania danych osobowych jest obowiązkowe (w przypadku wymogów prawnych) lub nieobowiązkowe w przypadku wyrażenia zgody.
 3. Dane osobowe przetwarzane będą przez okres niezbędny przewidziany dla realizacji danej sprawy.
 4. Posiada Pan/ Pani prawo do:
  1. żądania dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania;
  2. wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także o prawie do przenoszenia danych;
  3. prawie do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem;
  4. wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych.

Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, z którym mogą się Państwo kontaktować w sprawach przetwarzania Państwa danych osobowych za pośrednictwem poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..